gallery - en to cs_CZ translation catalogue (41 entries)

en: Galleries
cs_CZ: Galerie

en: Gallery
cs_CZ: Galerie

en: Add New
cs_CZ: Vložit novou

en: Add New Gallery
cs_CZ: Vložit novou galerii

en: Edit Gallery
cs_CZ: Upravit galerii

en: New Gallery
cs_CZ: Nová galerie

en: View Gallery
cs_CZ: Zobrazit galerii

en: Search Galleries
cs_CZ: Hledat galerii

en: No Galleries found
cs_CZ: Nebyla nalezena žádná galerie

en: Upload File
cs_CZ: Nahrát soubor

en: Gallery Shortcode
cs_CZ: Nastavení galerie

en: Choose an image to upload:
cs_CZ: Vyberte náhled pro nahrání:

en: Please enable JavaScript to use the file uploader.
cs_CZ: Prosím aktivujte JavaScript pro použití nahrávacího apletu.

en: Title
cs_CZ: Název

en: Author
cs_CZ: Autor

en: Photo's
cs_CZ: Fotky

en: Public
cs_CZ: Veřejné

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Activated plugins
cs_CZ: Aktivní pluginy

en: Read more
cs_CZ: Další informace

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Installed plugins
cs_CZ: Nainstalované pluginy

en: Recommended plugins
cs_CZ: Doporučené pluginy

en: Download
cs_CZ: Stáhnout

en: Install %s
cs_CZ: Instaluj %s

en: Install now from wordpress.org
cs_CZ: Instaluj ihned z wordpress.org

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
cs_CZ: Pokud máte jakékoliv dotazy, prosím kontaktujte nás na plugin@bestwebsoft.com a nebo vyplňte kontaktní formulář na našich stránkách.

en: See photo &raquo;
cs_CZ: Zobrazit obsah galerie &raquo;

en: Options saved.
cs_CZ: Nastavení uložena.

en: Gallery Options
cs_CZ: Nastavení galerie

en: The size of the cover album for gallery
cs_CZ: Rozměry náhledu alba v galerii

en: Image size name
cs_CZ: Název rozměru

en: Width (in px)
cs_CZ: Šířka (v px)

en: Height (in px)
cs_CZ: Výška (v px)

en: Size for gallery image
cs_CZ: Rozměry náhledu obrázku v albu

en: WordPress will create a copy of the post thumbnail with the specified dimensions when you upload a new photo.
cs_CZ: WordPress vytvoří kopii náhledu obrázku v zadaných rozměrech při nahrání nového obrázku.

en: Count images in row
cs_CZ: Počet náhledů zobrazených v jedné řádce

en: date
cs_CZ: Datum

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: Sorry - nothing to found.
cs_CZ: Omlouvám se - nic nenalezeno.
