gallery - en to pl_PL translation catalogue (38 entries)

en: Galleries
pl_PL: Galerie zdjęć

en: Gallery
pl_PL: Galeria zdjęć

en: Add New
pl_PL: Dodaj nową

en: Add New Gallery
pl_PL: Dodaj nową galerię

en: Edit Gallery
pl_PL: Edytuj galerię

en: New Gallery
pl_PL: Nowa galeria

en: View Gallery
pl_PL: Zobacz galerię

en: Search Galleries
pl_PL: Szukaj galerii

en: No Galleries found
pl_PL: Nie znaleziono żadnej galerii

en: Upload File
pl_PL: Wgraj plik

en: Please enable JavaScript to use the file uploader.
pl_PL: Proszę właczyć osbługę JavaScript by skorzystać z opcji wgrywania plików na serwer

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Author
pl_PL: Autor

en: Photo's
pl_PL: Zdjęcie

en: Public
pl_PL: Publiczne

en: Date
pl_PL: Data

en: Activated plugins
pl_PL: Aktywny plugin

en: Read more
pl_PL: Czytaj dalej

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: Installed plugins
pl_PL: Zainstalowane pluginy

en: Recommended plugins
pl_PL: Rekomendowane pluginy

en: Download
pl_PL: Pobierz

en: Install %s
pl_PL: Zainstaluj %s

en: Install now from wordpress.org
pl_PL: Zainstaluj teraz z wordpress.org

en: If you have any questions, please contact us via plugin@bestwebsoft.com or fill in our contact form on our site
pl_PL: Jeśli masz jakiekolwiek pytania, proszę napisz do nas na adres plugin@bestwebsoft.com albo wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie.

en: See photo &raquo;
pl_PL: Zobacz zdjęcia &raquo;

en: Options saved.
pl_PL: Opcje zostały zapisane.

en: Gallery Options
pl_PL: Opcje galerii.

en: The size of the cover album for gallery
pl_PL: Rozmiar okładki albumu

en: Image size name
pl_PL: Nazwa rozmiaru obrazka

en: Width (in px)
pl_PL: Szerokość (w px)

en: Height (in px)
pl_PL: Wysokość (w px)

en: Size for gallery image
pl_PL: Rozmiar dla obrazka w galerii

en: WordPress will create a copy of the post thumbnail with the specified dimensions when you upload a new photo.
pl_PL: WordPress stworzy kopię miniaturki notki według podanych rozmiarów podczas wgrywania nowego zdjęcia na serwer.

en: Count images in row
pl_PL: Ilość obrazków w rzędzie

en: Save Changes
pl_PL: Zapisz zmiany

en: Support
pl_PL: Wsparcie

en: Sorry - nothing to found.
pl_PL: Przykro nam - nic nie znaleziono.
